Staráme se o vaše online projekty už 19 let. U nás najdete technické zázemí pro vaše webové stránky a flexibilní nabídku e-mailových služeb. Potřebujete-li nástroj pro týmovou spolupráci, rádi vám s jeho výběrem pomůžeme. Ať s podnikáním začínáte, nebo jste onlinový matador, najdeme pro vás řešení, které vám pomůže dál se rozvíjet a růst.

Na otázky odpovídal produktový manažer IGNUM Josef Prokš.

Společnost IGNUM má poměrně široký záběr toho, co dělá. S čím si myslíte, že můžete podnikatelům nejvíce pomoci?

Náš hlavní přínos vidíme v tom, že dokážeme podnikatelům navrhnout a poskytnout vhodné řešení pro jejich internetovou prezentaci. Své služby si u nás dokážou spravovat i zákazníci, kteří nejsou technicky zdatní. Kdybyste si nevěděli rady, můžete vždycky zavolat na naši zákaznickou linku. Umíme lidem poradit i v dalších oblastech, které souvisejí s podnikáním na internetu. A co je nejdůležitější, všemu porozumí každý, i když není ajťák.  

V čem dělají podnikatelé nejčastější chyby, co se domény, hostingu nebo webové prezentace týká?

Nejčastější nešvar je šetření na nesprávném místě. Přitom existují jednoduchá řešení, která jsou za hubičku. Třeba jednoduchý web, který můžete mít u nás v IGNUM nebo i jinde zadarmo k doméně. A k tomu e-mail na vlastní doméně, který vám u zákazníků udělá lepší jméno než adresy jako mimon84, slunickovalenca a podobně. Dalším úskalím je nechat si navrhnout web, který si nemůžete sami spravovat, ani ho rozšířit, když se vám v podnikání začne dařit. Stanete se pak rukojmím svého ajťáka. Ještě horší situace nastává v případě, kdy si správce vašich stránek registruje vaši doménu na sebe. Váš web vám pak v podstatě nepatří, zvlášť když nemáte dobře ošetřená autorská práva.

Jak moc je důležité, zda mám doménu s koncovkou .cz, .com nebo mohu použít .eu? Jsou i nějaké nové trendy v doménách?

Doména .cz je v Čechách standard, to platí neustále. Ostatní koncovky nabízejí alternativu v situacích, kdy .cz doména není volná. Nový trend představují koncovky jako .cafe, .design nebo .bio, které umožňují kreativní řešení a marketingově můžou velmi dobře zafungovat.

Co vás přivedlo k myšlence mít blog s radami pro menší podnikatele?

Web dneska potřebuje skoro každý podnikatel – ne každý podnikatel je ale duší ajťák. Zejména ženy mají z technikálií spojených s webem obavy a často úplně neopodstatněné. Spoustu toho zvládnou samy, když dostanou do ruky srozumitelný návod. Právě pro takové podnikatelky píšeme už přes dva roky blog a vydali jsme sérii e-booků Jak budovat byznys online.

Na konferenci Ženy v byznysu budete mít stůl s konzultacemi pro účastníky a tři vaše zástupce. Kdo to bude a s čím dokážete na místě poradit?

U stánku IGNUM potkáte naši projektovou manažerku Petru, doménového experta Pepu a marketingovou specialistku Simonu. Poradí vám s pořízením domény, hostingového řešení a e-mailu na doméně. Budete se jich moct zeptat na nejvhodnější technické řešení pro váš web, tipy na vymýšlení dobrých doménových jmen a zabezpečení webových stránek. Začínajícím podnikatelkám se určitě budou hodit rady, jak dělat marketing nízkonákladově.

Na závěr mě napadá, že máte sami hezky vyladěnou komunikaci na DOMENA.cz. Jak se vám to povedlo?

Vstřícná komunikace je výsledkem několikaleté práce našeho produktového týmu. Zmapovali jsme si, kde všude s námi zákazníci přicházejí do kontaktu a postupně upravili textaci webu, přepsali transakční e-maily a nápovědu, začali tvořit vlastní obsah a oslovovat naše publikum na sociálních sítích. Používáme persony, díky kterým dokážeme odpovídat na potřeby našich zákazníků, všechna uživatelská rozhraní důkladně testujeme.

v=spf1 include:_spf.mlsend.com a include:spf.wedos.cz include:_spf.google.com ~all