V mém oboru se stále něco nového děje a já chci být rozhodně v obraze a sledovat trendy, i když to bere nějaký čas. Proto jsem se snažila vyšperkovat to, jak konzumovat informace rychle a efektivně. Nejlépe v čase, který mám nevyužitý. Ideálně tedy po cestě do práce či na schůzku, v čekárně u doktora apod.

Proč je vůbec dobré sledovat novinky a trendy ve vašem oboru? Důvodů je několik a mě napadají hned tyto:

  • reagujete pružně na změny na vašem trhu,
  • přicházíte s novinkami dřív než váš konkurent,
  • odtrhnete se od zažitého pohledu na věc,
  • rozšíříte si obzory,
  • získáte obsah pro vaše sociální sítě.

Co vlastně sleduji a v jaké poměru? To vám ukážu, ale určitě doporučuji si to přizpůsobit svému oboru:

  • 50% co se děje v mém oboru
  • 30% blogy a magazíny pro nové nápady
  • 10% co dělá má konkurence a kam asi směřuje
  • 10% online reputaci mé značky

Jak to celé zvládnout v 10-15 minutách po cestě do práce?

Chce to jen šikovný nástroj a trochu techniky. Osvědčilo se mi používat aplikaci Feedly, kterou mám ve svém chytrém telefonu, protože ten mám vždy po ruce.

Feedly – pro ty, kdo chtějí hltat hodně informací

Já jsem taky jedním z hltačů, a proto je Feedly moje nejoblíbenější aplikace. Funguje tak, že si do ní uložíte oblíbené webové zdroje, u mě nejvíc blogy či magazíny. A kdykoliv tento blog či magazín přidá nový článek, objeví se vám v této aplikaci. Vy poté každý den po cestě do práce můžete projet, co nového se stalo.

Pozor, zde je důležitá technika! Pokud byste začali hned číst všechny články, potom 10 minut vám rozhodně stačit nebude. Navíc pravděpodobně všechny články pro vás zajímavé nebudou. V první 1-2 minutě si projděte všechny články a jejich nadpisy a ty, které jsou pro vás relevantní si uložte do „Read later“ – v aplikaci v základní nastavení se to dělá lehkým swipe vpravo.

Jakmile máte všechny pro vás zajímavé články v této složce „read later“, můžete si vybrané články přečíst celé. Pokud by se vám článek opravdu hodil a chcete s ním dále pracovat ve svůj prospěch, můžete si je uložit do tzn. Boardu a kdykoliv se k němu vrátit.

Hlavní pravidlo zní, přidejte si max. 10 zdrojů a pokud myslíte, že máte ještě kapacitu konzumovat dál, tak až poté přidávejte. Vše si třiďte do složek dle tématu např. marketing, finance, obchod atd.

Celý průvodce touto aplikací jsem nahrála na video – pusťte si zvuk, protože to komentuji 🙂

Pokud máte jakékoliv dotazy, pište do komentářu a těším se na zpětnou vazbu, jak se vám daří se vzdělávat.

Na závěr vás zvu na konferenci Ženy v byznysu, kde vystoupí pečlivě vybraní lidé z byznysu. Předají vám své zkušenosti a rady.

v=spf1 include:_spf.mlsend.com a include:spf.wedos.cz include:_spf.google.com ~all